Kategorijas
Uncategorized

Jauni medību ierobežojumi vēl piecos pagastos

DSCF1896Kā ziņo Valsts Meža dienests, 4. novembrī laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši jaunu Āfrikas cūku mēra gadījumu Alūksnes novada Veclaicenes pagastā atrastajai beigtajai mežacūkai.

Ievērojot Pārtikas un veterinārā dienesta ieteikumus un, ņemot vērā jaunus saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā ar Āfrikas cūku mēri,  Valsts meža dienests ir veicis grozījumus 2014. gada 16. septembra rīkojumā Nr. 156 „Par ierobežojumiem medību organizēšanā”, papildināts to vietu saraksts, kur  medībās nav atļauts izmantot šķirnes medību suņus, izņemot medījot ar šķirnes medību suni alās vai izmantojot ievainota dzīvnieka atrašanai, kad šķirnes medību suns ir pavadā. Aizliegums attiecas uz  Alūksnes novada Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastu, un Apes novada Apes, Gaujienas un Trapenes pagastu medību platībām.

Medības ar dzinējiem un traucēšanu nav atļautas Apes, Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastos  Ziemeļaustrumu virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā.

Beigto mežacūku, kurai konstatētas Āfrikas cūku mēris,  atrasta aptuveni  500 metru attālumā no Igaunijas robežas un 10 km no vietas, kur pagājušajā nedēļa Igaunijā, Voru apriņķī Āfrikas cūku mēris tika konstatēts četrām mežacūkām. Sakarā ar konstatēto gadījumu noteikti papildus ierobežojumi Apes novada Gaujienas, Trapenes un Apes pagastos, kā arī Alūksnes novada Veclaicenes, Jaunlaicenes pagastos.
Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta informācijas, laika periodā no 27. oktobra līdz 4. novembrim saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra vīrusu gan atrastajām, jau beigtajām, gan nomedītājām 9 mežacūkām gan Ziemeļvidzemē, gan Dienvidlatgalē. Visas teritorijas atrodas jau iepriekš noteiktajā Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas teritorijā.

Līdz 4. Novembrim Āfrikas cūku mēris konstatēts  150 mežacūkām.

Valsts meža dienests un Pārtikas un veterinārais dienests aicina visus, kuri atrod beigtas meža cūkas, nekavējoties par to informēt.

Izstrādāja lmkasuni

Latvijas mednieki un viņu šķirnes medību suņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s