Kategorijas
Uncategorized

Kā rīkoties, ja pazudis suns

IMG_7673Šeit daži noderīgi padomi no Dzivniekupolicija.lv.

Pazaudēt savu mīluli ir milzīgs pārdzīvojums. Tāpēc ir svarīgi ar vēsu prātu savlaicīgi veikt nepieciešamās darbības tā atrašanai. Kā to darīt?

– Sazinieties ar dzīvnieku patversmēm, jo iespējams, kāds jūsu pazudušo draugu ir atradis un nogādājis turp. Atstājiet patversmēm informāciju ar Jūsu dzīvnieka aprakstu un Jūsu kontaktinformāciju.
– Sazinieties ar Valsts policijas, pašvaldības policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vietējām nodaļām un informējiet par dzīvnieka pazušanu, kā arī atstājiet savas koordinātes gadījumam, jā dzīvnieks nonāk šo institūciju redzeslokā.
– Izvietojiet sludinājumus ar pazudušā dzīvnieka attēlu un aprakstu pazušanas vietas tuvumā, kā arī veterinārajās klīnikās, dzīvnieku patversmēs, zooveikalos, iecienītās pastaigu vietās, pie lielveikaliem, skolās un citās publiskās vietās, kur uzturas daudz cilvēku.
– Vidēji ik pēc divām nedēļām atjaunojiet sludinājumus, kas atrodas ārā – ja tie izskatīsies veci, cilvēki tiem nepievērsīs uzmanību.
– Regulāri pārbaudiet pazušanas vietu, ieteicams, vakara vai rīta stundās, kad valda relatīvs klusums – iespējams, Jūsu dzīvnieks atgriezīsies tur, kur pēdējo reizi bijis kopā ar Jums.
– Ievietojiet informāciju internetā – sludinājumu portālos (www.atrasts.lv, http://www.ss.lv, http://www.lost.lv, http://www.reklama.lv u.c.), tematiskajās lapās (www.dzivniekusos.lv, http://www.petnet.lv, http://www.tvnet.lv mājdzīvnieku sadaļā u.c.), diskusiju forumos un citur.

Vairāk par to lasiet šeit!

Un vēl, pats galvenais, sunim jābūt identificējamam – ar siksniņu, kurai piestiprināta kontaktinformācija, ja izmantojat GPS suņu izsekošanas sistēmas, tad saimnieka tālruņa numuram jābūt arī uz šīs siksnas, obligāti čipojiet savus suņus, ne tikai tādēļ, ka tā ir obligāta prasība, bet arī tādēļ, ka jebkurš veterinārārsts varēs suni identificēt.

Ja suns pazudis, nepārtrauciet tā meklēšanu, jo suņi mēdz atrasties. Vācu medību terjera kucīte Greta pēc trim mēnešiem ir atgriezusies pie sava saimnieka!

Izstrādāja lmkasuni

Latvijas mednieki un viņu šķirnes medību suņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s