Kategorijas
Uncategorized

Kad medību suns jāved pie veterinārārsta?

Saimnieka pienākums ir rūpēties par sava suņa veselību un labsajūtu. Suns pie veterinārārsta jāved ne tikai tad, kad notikusi kāda nelaime medībās, bet arī profilaktiski, lai veiktu nepieciešamās vakcīnas, kā arī tad, ja novēro kaut ko aizdomīgu. Protams, šī ir suņkopības ābece, bet joprojām ir suņu īpašnieki, kuriem trūkst elementāru zināšanu par suņu turēšanu. Pavisam nesen uz darba pārbaudi tika atvests suns ar kašķi, bet saimnieks šo problēmu pat nebija uztvēris nopietni.

Kad suns ir jāved pie veterinārārsta?

– pieaudzis suns reizi gadā jāved pie ārsta, lai veiktu visas nepieciešamās potes. Medību suns obligāti būtu jāvakcinē pret trakumsērgu, bet iesakām veikt komplekso poti pret visdažādākajām suņiem raksturīgām saslimšanām. Datums, kad suns būtu jāved uz atkārtotu vakcināciju, ir ierakstīts suņa vakcinācijas pasē. Kucēniem pirmo vakcināciju veic, kad tie vēl ir pie mātes. Otra vakcinācijas reize ir trīs mēnešu vecumā. Pēt tam – reizi gadā.

– lai vakcīna būtu efektīva, suns pirms vakcinācijas būtu jāattārpo. Attārpošanu iesaka veikt vismaz divas reizes gadā. Tas jo īpaši attiecas uz medību suņiem, jo tiem ikdienā ir kontakts ar meža dzīvniekiem. Attārpošana jāveic arī tad, ja tiek novēroti parazītu invāzijas simptomi – suns tievē, pasliktinās suņa kažoka kvalitāte, sunim ir regulāra caureja, suns regulāri vemj. Ja nonācis tik tālu, tad jāsaprot, ka situācija ir ļoti smaga. Parasti attārpošanas zāles var iegādāties veterinārajās aptiekās, labāk vispirms konsultēties ar veterinārārstu. Jāielāgo, ka attārpošana jāveic visiem mājas suņiem un kaķiem vienlaicīgi, savādāk no attārpošanas nebūs nekādas jēgas.

– ja suns pastiprināti kasās un tam konkrētās vietās iet nost kažoks, tad ir liela iespēja, ka sunim ir kašķis vai arī ādas ērcīte. Iespējamas arī dažādas alerģijas. Kašķi neārstējot suns ne tikai var aiziet bojā, bet var aplipināt arī cilvēku. Šajā gadījumā var palīdzēt tikai veterinārārsts. Ar kašķi var inficēties pēc kontakta ar slimu lapsu, jenotsuni, pat ezi.

– veterinārārsts jāmeklē arī tad, ja sunim bijusi kāda trauma vai plēsums. Pat neliela brūce, ja to nepareizi kopj, var pārvērsties par strutojošu infekcijas perēkli. Ārsts brūci apstrādās un nepieciešamības gadījumā sašūs. Nekādā gadījumā nevajadzētu paļauties uz seniem mītiem, ka suns pats brūci izlaizīs.

– ja sunim parādās vemšana, caureja, zūd apetīte, tas kļūst apātisks, ārsts jāmeklē nekavējoties, jo tie varētu būt kādas nopietnas saslimšanas simptomi. Smaga suņu saslimšana, kas nesen parādījusies Latvijā, ir babezioze. Par šo saslimšanu plašāk var izlasīt šeit!

Ja sava suņa uzvedībā vai veselības stāvoklī novērojat ko neparastu, labāk nekavējoties meklēt profesionāļa palīdzību. Tas noteikti būs lētāk nekā izaudzināt jaunu suni!

 

Izstrādāja lmkasuni

Latvijas mednieki un viņu šķirnes medību suņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s