Kategorijas
Uncategorized

Medību sunim jābūt labā formā

Bavārijas asinspēdu dzinējsuns
Bavārijas asinspēdu dzinējsuns

Medību suns nav tikai ģimenes mīlulis vai rotaļlieta. Tas ir darba suns, kam medību laikā mežā ne tikai jāiztur ilglaicīga un milzīga slodze dienas garumā, bet nepieciešamības gadījumā arī jācīnās ar meža zvēru. Iedomājieties, ja jūs pats mēnešiem tālāk par dārza vārtiņiem neizejiet, skatāties televizoru un ēdat treknas sviestmaizes, un vienu dienu jums pēkšņi liek nobraukt ar riteni 30 kilometrus vai noskriet 10 kilometrus, vienlaikus runājot pa telefonu. Par to, ka šāda fiziska slodze var beigties pat ar ārsta apmeklējumu, nebrīnās neviens. Toties, ja līdzīgā situācijā nokļūst suns, tad visticamāk saimnieks uz suni bārsies, jo dzīvnieks neattaisno uz to liktās cerības un ātri piekūst.

Suns ir tāds pats sportists kā cilvēks, tiks suns nepiedalās Olimpiskajās spēlēs, bet gan dzinējmedībās. Saimnieki ļoti grēko, savus medību suņus pēc sezonas beigām ieliekot voljērā, no tā izlaižot atkal tik pēc astoņiem mēnešiem, un liekot tam pilnvērtīgi mežā strādāt. Vēl bēdīgākā situācijā tagad ir suņi, kuriem jāturpina sēdēt voljeros Āfrikas cūku mēra dēļ. Lai suns jebkurā gadalaikā būtu labā fiziskā formā, lai tas būtu apmierināts pat tad, kad medībās netiek, kā arī, lai mazinātu dažādas problēmas (nepārtraukta riešana, agresija, vēlme bēgt prom, kaimiņu vistu un kaķu košana utt.), kas saistītas ar to, ka sunim gluži vienkārši ir garlaicīgi, jāievēro dažas vienkāršas un elementāras lietas:

– sunim ar voljeru vai iežotogu platību nepietiek, lai tas atbrīvotos no uzkrātās enerģijas. Saimniekam vismaz divas reizes dienā būtu ar suni jādodas vismaz 30 minūšu garā pastaigā. Suņa smadzenes ir jāstimulē, un to vislabāk var darīt pastaigu laikā, ļaujot tam pētīt, ošņāt, vienkārši būt sunim. Liela auguma un aktīviem suņiem pastaigām jābūt minimums 45 min.

– lai ne tikai sevi, bet arī suni uzturētu formā, ideāli piemērots ir velosipēds. 10 – 15 km ja ne katru, tad katru otro dienu ļaus sunim kontrolēti izskrieties, ļaus tam atbrīvoties no liekās un destruktīvās enerģijas, kā arī uzturēs to lieliskā formā. Jāielāgo gan, ka labāk kā sunim tā saimniekam sākt ar 5 km distanci, to pamazām palielinot, lai nedz suns, nedz saimnieks neiedzīvotos dažādās veselības problēmās. Bez velosipēda var izmantot skrituļslidas, var doties nūjot, skriet utt.

– lai pastaigu laikā neiedzīvotos problēmās, sunim vajadzētu apgūt elementāras paklausības pamatus, piemēram, komandu blakus, kā arī būtu jāpanāk, lai suns, piemēram, nemestos virsū citiem suņiem. Ar pāris treniņiem šīs problēmas var atrisināt.

Šādas fiziskas aktivitātes kopā ar savu suni ne tikai nāks par labu suņa un saimnieka veselībai, bet arī padarīs ciešāku saiti starp saimnieku un suni, kā arī pamazām likvidēs virkni problēmu, kas saistītas ar to, ka sunim ir par daudz enerģijas un tam ir garlaicīgi.

Ja apzināties, ka nepietiks laika, ko veltīt savam sunim, tad suni labāk nemaz neiegādāties!

Izstrādāja lmkasuni

Latvijas mednieki un viņu šķirnes medību suņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s