Kategorijas
Uncategorized

Pieejami vācu medību terjera kucēni

Agresīvs, pret bērniem un citiem mājdzīvniekiem, neiecietīgs, kauslīgs, nepaklausīgs, burtiski neadekvāts… Ko tik nav nācies dzirdēt par šo šķirni! Patiesībā viss ir diametrāli pretēji! Jagdterjera šķirnes standartā minēts, ka suns ir gudrs un viegli apmācāms. Šis nelielais asspalvainais vai gludspalvainais mednieks viegli pielāgojas prasībām, ir pozitīvs sociālajā vidē un ārkārtīgi noderīgs jebkāda veida medībās.

Absolūti fleksibils suns. Pielāgojas jebkādiem apstākļiem un darba specifikai. Pacieš zemas temperatūras, bet viņu nedrīkst turēt voljērā. Gludspalvaino jagdu vilna neprasa kopšanu, pārejas tipa un asspalvainos suņus var izplūkāt, lai piešķirtu estētiskāku izskatu, pirms izstādes, vai vasaras sākumā. Suns ir neliels, ēd maz un nav izvēlīgs.

Par suņa raksturu tajā sacīts, ka vācu medību terjers ir: drosmīgs un uzcītīgs, izturīgs, vitāls, strādāt gribošs, uzticams un (Uzmanību!) sociāls, viegli apmācāms un neagresīvs! Tajā pašā standartā, kas ir šķirnes vaislas darba pamatu pamats ir teikts, ka pārāk agresīvi vai kautrīgi suņi, nerunājot jau par eksemplāriem ar nopietniem eksterjera trūkumiem, nedrīkst piedalīties vaislas darbā!

Par bijušās Padomju savienības teritorijā mītošajiem jagdterjera šķirnes suņiem un to audzētājiem klīst negatīvas nokrāsas mīti – jagdi esot neadekvāti, agresīvi, dzīvei ģimenē nepiemēroti. Arī tuvējo postpadomju teritorijas valstu mednieku viedokļi un pieredze, var teikt pat nostāja ir tāda pati! Un reti kuram ir vēlēšanās uzzināt kā īsti ir, vai nojausma ka šis suns var būt citādāks!
Medībās

Dzinējmedībās ziemā jagdterjers iederas, ja sniegs nav dziļāks par 15 centimetriem. Lielākās kupenās viņš vairs nevar strādāt. Kājiņas par īsām. Viņs var panākt mežacūku, bet darba apstākļi vairs nav droši, suns var iet bojā, vai gūt traumas. Šī suņi apstādina mežacūku, skrienot pa apli. Terjers ir ļoti ātrs, visu laiku rej un kustās uz riņķi un cūķim jāuzmanās, jo suns var jebkurā brīdī ieķerties kaut kur aizmugurē. Mežacūka ir spiesta grozīties sunim līdzi un nekur tālu neskrien. Protams, bars virzās pa mežu kā viens vesels, bet suns izvēlas vienu eksemplāru, griežas ap to, kamēr neatdala un nesāk virzīt ārā no masta. Jagds ir mazāks un lēnāks nekā laika, bet strādā tāpat. Vēl viena laba jagda īpašība, viņš rej, kamēr iet pa pēdām.

Vācu medību terjeru var apmācīt arī meklēt asinspēdu, kā arī pienest, jā, pienest nomedītu putnu, jo arī šis ir viens no šī daudzpusīgā suņa uzdevumiem! Protams, alas ir tā stihija! Tik jāsaprot, ka šis suns prasīs laiku un daudz darba, bet beigās – nav nekā tāda, ko vācu medību terjers nespētu izdarīt.

Avots: LA.lv

Piecas vācu medību terjera meitenes, dzimušas 2016.gada oktobra beigās – čipētas, kupētas un ar vakcināciju meklē medniekus, lai dotos uz savām jaunajām mājām. Cena 250 eiro. Tālrunis: 26739483

Izstrādāja lmkasuni

Latvijas mednieki un viņu šķirnes medību suņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s