Kategorijas
Pasākumi

Ar labiem rezultātiem noslēgusies medību suņu izstāde

4. jūlijā Ļaudonā notika 20. Latvijas Mednieku kinoloģiskās apvienības (LMKA) organizētā šķirnes medību suņu izstāde, kas noslēgusies ar patiesi labiem rezultātiem.

— Izstādi atklāja Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs, bet ziņojumu pieņēma LMKA ciltsdarbu vadītājs Jānis Jēkabsons no Bauskas novada. Pirmajā ringā, ko vadīja nacionālās kategorijas eksperts Jānis Bite, tika izstādīti takši un terjeri-alu suņi, dzinējsuņi un putnu suņi.  Otrajā ringā, ko vadīja I. kategorijas eksperts un izstādes organizētājs Aldis Bondars tika izstādītas laikas. Tieši laikas izstādē bija pārstāvētas visvairāk ( 16 gab.), no tām krievu Eiropas laikas (11) un Rietumsibīrijas laikas(5). Izstādē patīkams pārsteigums bija Igaunijas dzinējsuņi, kas nozīmē, ka šī suņu šķirne atkal atgriežas medību procesā, par ko var pateikties šīs šķirnes suņu entuziastam ļaudonietim Valdim Beļauniekam — stāsta Aldis Bondars.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavisam izstādē piedalījās trīsdesmit šķirnes medību suņi, no kuriem augstu atzinību guva 2 vācu medību terjēri (1teic. Un 1 ļ.labi), 3 Bavārijas asinspēdas suņi (1 teicami, 2 ļ.labi), 3 Igaunijas dzinējsuņi (1 teicami un 2 ļ.labi), 2 Latvijas dzinēji (1 teicami,1ļ.labi), 5 gludspalvainie takši (4 teicami, 1 labi], 11 Krievu eiropas laikas (4 teicami,5 ļ.labi,2 labi), 5 Rietumsibīrijas laikas (visas jaunākajā grupā ar augstāko vērtējumu ļ.labi). Izstādes uzvarētājs Krievu eiropas laika Argo (īpašnieks Mārtiņš Vucenlazdāns). No jaunajiem suņiem ekspertu uzmanību piesaistīja Krievu eiropas laikas kucīte Rendija (īpašnieks Juris Smirnovs) un Latvijas dzinējsuņu kucīte Reda (īpašniece Anita Ikauniece).

Atzinīgi jānovērtē ekspertu darbs, kuri uz šo izstādi bija ieradušies no visas Latvijas. Īpaši jāizceļ LMKA ciltsdarba vadītājs Jānis Jēkabsons par operatīvu izstādes dalībnieku reģistrāciju un nacionālās kategorijas eksperts Jānis Bite par profesionālu un interesantu stāstījumu par suņu eksterjeru izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem.

A. Bondars saka lielu paldies Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājam A. Portnovam, kura vadībā tika sagatavots suņu izstādes laukums, kā arī priecājas par labvēlīgajiem laikapstākļiem, kuriem pateicoties izstāde noritēja veiksmīgi. Pēc izstādes visus ekspertus laipni uzņēma kafejnīcā „MOKA”, kur norisinājās seminārs, kā arī izstādes gaitas apspriešana un rezultātu apkopošana. Semināra tēma bija par jauno suņu un kucēnu apmācībām un medību suņu iemaņu pilnveidošanu.

ZANE BIKOVSKA

Izstrādāja lmkasuni

Latvijas mednieki un viņu šķirnes medību suņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s