Kategorijas
Uncategorized

LMKA XII Ļaudonas izstādes rezultāti

DSC0710328.jūnijā Austrumlatvijas zonālajā izstādē, kas notika Ļaudonā, atbrauca saimnieki ar 28 suņiem, no kuriem 15 bija krievu-Eiropas laikas. Vērtēšanai tika izstādītas arī trīs Rietumsibīrijas laikas, divi Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi, divi vācu medību terjeri, viens gludspalvainais taksis, kā arī divi igauņu dzinējsuņi un par nožēlu tikai viens Latvijas dzinējsuns.

Aldis Bonars, kurš šogad uzņēmās izstādes rīkošanu, uzskata, ka vairāk gaidīja Latvijas dzinējsuņus, jo LMKA šogad par vienu no savām prioritātēm noteikusi mērķi saglabām Latvijas nacionālo medību suņu šķirni. No atvestajām krievu-Eiropas laikām, visām bija labi eksterjeri, pietrūka vien darba pārbaužu apliecinājumu. Starp krievu-Eiropas laikām bija salīdzinoši daudz tādu suņu, kas saņēma vērtējumu teicami. Šajā grupā labākais rezultāts bija Ata Calmāna sunim Nerim, kurš saņēma augstu novērtējumu tieši kompleksajā vērtēšanā, kad vērā ņem ne tikai eksterjeru, bet arī darba pārbaudēs sasniegto. Ringā labākais šoreiz bija Jānis Calmāns ar Herco.

Rietumsibīrijas laiku grupā tiesnešu uzmanību pievērsa Aivara Stradiņa suns Jukons.

Statistika: Kopumā 28 suņi, 2 ringi. 1 Latvijas dzinējsuns; 1gludsp. tax.; 2 Igaunijas dzinējs; 2 vācu m.terj.; 2 Bavār. assp. suns; 5 RSL; 15 Krel.
14 vīr. un 14 kuces.11 suņi jaun. gr. Exterrjers- 6 teicamnieki ,14 ļoti labi un 8 labi. Brāķa nav.
Izsniegtas 6 mazās bronzas medaļas; 5 mazās sudraba medaļas, 5 lielās sudraba m; 4 mazie zelti. Elites klases, līdz ar to LZm -nav.
5 suņi- I šķirnības klase; 8-II šķirnības klase.

DSC07102 DSC07110 DSC07111 DSC07112 DSC07113

Izstrādāja lmkasuni

Latvijas mednieki un viņu šķirnes medību suņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s